Haber

Beyoğlu’nda dolar atan 12 zanlı serbest bırakıldı

Beyoğlu’nda maske takan, kalabalığa dolar fırlatan ve bu anları kamerayla görüntüleyen 12 zanlı serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışma sonucunda gözaltına alınan zanlıların, Taksim’de bazı kişiler tarafından kalabalığın ortasına dolar atıldığı anların ardından adliyedeki işlemleri tamamlandı. sosyal medya platformlarında.

Soruşturma savcılığı 12 zanlıdan 7’sini ifadelerinin ardından serbest bırakırken, 5 zanlı haklarında kontrol tedbiri uygulanması talebiyle “halkın bir kesimini alenen aşağılama” kabahatinden hakim karşısına çıkarıldı.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, sorguları tamamlanan 5 zanlının denetim şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

13 kişi gözaltına alındı

Taksim bölgesinde kalabalığın ortasına dolar atıldığı anlara ilişkin görüntülerin bazı kişiler tarafından sosyal medya platformlarında yayılması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Araştırmada olayın faillerinin sosyal medya platformunda paylaşım yapan bir grup olduğu ve “İnternet üzerinden kazandığımız parayı ihtiyaç sahiplerine dağıttığımız” belirtildi. Söze konu olan görüntüleri not ile paylaştıkları belirlendi.

Bu şahısların kimliklerini belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonda 13 zanlıyı gözaltına aldı.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramada çok sayıda dolar, maske ve üzerinde “geçersiz” ibaresi bulunan çeşitli giysiler ele geçirildi.

Hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan soruşturma başlatılan zanlılardan biri emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, diğer 12 kişi adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu