Haber

“İmamoğlu bugün adaylığını açıklayacak” iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün yeniden belediye başkan adaylığını açıklayacağı iddia edildi.

CHP’de seçim sonrası ‘değişim’ talebiyle başlayan gelişmeler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün Haliç Kongre Merkezi’nde basın açıklaması yapacağını açıklamasıyla hareketlendi.

Cumhuriyet’in haberine göre İmamoğlu’nun “İstanbul’a sahip çıkma” değerine dikkat çekeceği ve CHP genel başkanlığı yerine belediye başkan adaylığını açıklayacağı belirtildi. Ancak İmamoğlu’nun yaptığı açıklamada, genel başkanlık da dahil olmak üzere CHP’de köklü değişikliğe davet yapılacağına işaret edildi.

‘KAYIP YOK’

İmamoğlu, seçimlerin ardından CHP’ye ‘değişim’ davetlerinde bulundu. “Gücü Değiştir” adlı bir internet sitesi kuran İmamoğlu, Türkiye’nin ikinci yüzyılı için harekete geçtiğini ve yeni bir politikaya ihtiyaç olduğunu da söyledi. İmamoğlu, parti başkanlarının kişisel tercihleri ​​ve etraflarındaki dar çevrelerin dışlayıcı özelliklerinden ziyade “cesur ve demokrat bir lider” gerekliliğinden bahsetmişti. İmamoğlu, geçtiğimiz hafta Tunceli’yi ziyaret ederek temaslarda bulundu. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun anne ve babasının adını taşıyan tesisin açılışını yapan İmamoğlu, burada açıklama yaptı. “Artık kaybetmek yok. İstanbul’u da kaybetmeye gerek yok. Diğer büyükşehirleri kaybetmeye gerek yok. Türkiye’nin seçimlerini de kaybetmesinin bir yolu yok”dedi

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

haber-ilgin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu