Haber

Cüneyt Yüksel istifasını açıkladı: Başkanlığımdan ayrılıyorum

Hareketli geçen seçim sürecinde vatandaşlar niyetlerini açık açık dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aday olan Kemal Kılıçdaroğlu’na sanat camiasından destek geldi.

Bu süreçte görüşlerini sert bir dille dile getiren isimlerden biri de Melek Mosso oldu.

Melek Mosso, sosyal medya hesabından AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretler kullanarak tepki topladı.

Öte yandan seçimler öncesi AK Partili Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin Melek Mosso için konser planlaması gündeme geldi.

konser iptal değil

Mosso’nun sözlerinin ardından yansımaların odağı haline gelen konseri, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından tüm aramalara rağmen iptal edilmedi ve Melek Mosso, 57. Uluslararası Kiraz Festivali’nde sahne aldı.

Mosso ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in millete hitaben yaptığı konuşmaların ardından sahne alan Mosso ile samimi anları sosyal medyada ikinci bir tepkiye neden oldu.

“Etkinliği sürdürmeye karar verdik”

Tepkilere rağmen açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Farklı polemiklerin önünü açacağı düşüncesiyle etkinliği sürdürme kararı aldık” dedi.sözlerini kullandı.

işten

Olayların ardından Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

Yüksel, istifasını AK Parti Genel Merkezi’ne sundu.

Cüneyt Yüksel’in istifasını AK Parti Genel Merkezi’ne sunmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararı onayladı.

Başkanlığa Yüksel’in yerine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar getirildi.

“Onlarla tekrar vedalaşmak istiyorum”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yüksel, şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayı ile 2009 yılından bu yana AK Parti Tekirdağ teşkilatlarında ara vermeden; İlçe başkan yardımcılığı, il başkan yardımcılığı, ilçe başkan ve il başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı oldum.

Siz değerli hemşerilerimizin teveccühünü alarak, siz değerli yol arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz üstün emekle şirin ilçemiz Süleymanpaşa Belediyesi görevini üstlendim. Göreve başladığım andan itibaren; Meslektaşlarımla birlikte ‘halka hizmet, Allah’a hizmet’ anlayışıyla tüm vatandaşlarımızın şahit olduğu Süleymanpaşa’mıza gece gündüz demeden şeref, haysiyet ve şerefimle hizmet ettim.

Bizler, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, gerektiğinde varlığından bile ödün vermeyi göze alarak, devletimize ve milletimize hizmet için yola çıkmış insanlarız. Bu yolda birlikte çalışmaktan onur duyduğum çalışma arkadaşlarımı üzmek, kırmak aklımın ucundan bile geçmedi.

Bu yüzden onlara tekrar soruyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu